BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországi üzemét fejlesztette a Velux

2011. május 25. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb egymillió euró értékű beruházással fejlesztette fertőszentmiklósi üzemét a Velux Magyarország Kft., ezentúl a napkollektorok gyártásához szükséges napfényelnyelő elemeket, az abszorbert is az itteni üzemben állítják elő. Az abszorbereket korábban a VKR Holding, a Velux Cégcsoport tulajdonosának egyik leányvállalata, az ausztriai GREENoneTEC vállalat gyártotta − tudtuk meg a társaságtól. Az új technológia emberierőforrás-igénye alacsony, így az új feladatok ellátását a munkaerő átszervezésével oldotta meg a vállalat. Vincze Zoltán, a társaság ügyvezető igazgatója a Kisalföldnek nyilatkozva elmondta, a fejlesztés révén tovább tudják növelni a hatékonyságot, hiszen a gyártás koncentrációja miatt jelentősen csökkennek a költségek. A cég a közelmúltban már több mint 1,5 millió eurót költött a fertőszentmiklósi üzem korszerűsítésére. Olyan beruházást hajtottak végre, amelynek révén az energiafelhasználás mintegy 40 százalékkal csökkenthető. A Velux magyar cége a 2009-es visszaesést követően − az ágazat válsága ellenére − tavaly már mintegy 2 milliárd forinttal tudta növelni nettó árbevételét, amely meghaladta a 32 milliárd forintot. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy a nyugat-európai, főként a német piacon tovább nőtt a kereslet termékeik iránt. Az idehaza immár több mint ezer dolgozót foglalkoztató társaság az idén is további termelésbővüléssel számol − tette hozzá az ügyvezető igazgató.

A velux árbevétele* (milliárd forint)
2008 34,7
2009 30,2
2010 32,4

*nettó árbevétel    
Forrás: cégközlés

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet