Újabb egymillió euró értékű beruházással fejlesztette fertőszentmiklósi üzemét a Velux Magyarország Kft., ezentúl a napkollektorok gyártásához szükséges napfényelnyelő elemeket, az abszorbert is az itteni üzemben állítják elő. Az abszorbereket korábban a VKR Holding, a Velux Cégcsoport tulajdonosának egyik leányvállalata, az ausztriai GREENoneTEC vállalat gyártotta − tudtuk meg a társaságtól. Az új technológia emberierőforrás-igénye alacsony, így az új feladatok ellátását a munkaerő átszervezésével oldotta meg a vállalat. Vincze Zoltán, a társaság ügyvezető igazgatója a Kisalföldnek nyilatkozva elmondta, a fejlesztés révén tovább tudják növelni a hatékonyságot, hiszen a gyártás koncentrációja miatt jelentősen csökkennek a költségek. A cég a közelmúltban már több mint 1,5 millió eurót költött a fertőszentmiklósi üzem korszerűsítésére. Olyan beruházást hajtottak végre, amelynek révén az energiafelhasználás mintegy 40 százalékkal csökkenthető. A Velux magyar cége a 2009-es visszaesést követően − az ágazat válsága ellenére − tavaly már mintegy 2 milliárd forinttal tudta növelni nettó árbevételét, amely meghaladta a 32 milliárd forintot. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy a nyugat-európai, főként a német piacon tovább nőtt a kereslet termékeik iránt. Az idehaza immár több mint ezer dolgozót foglalkoztató társaság az idén is további termelésbővüléssel számol − tette hozzá az ügyvezető igazgató.
| 2008 | 34,7 |
| 2009 | 30,2 |
| 2010 | 32,4 |
*nettó árbevétel
Forrás: cégközlés
