BUX 140415.77 0,57 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Facebookot és a Google-t is érdekli a Skype

2011. május 6. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közös vállalkozásba kezdene a legnépszerűbb internetes telefonszolgáltatóval, a Skype-pal a két netes óriáscég, a Google és a Facebook is; a tárgyalások még kezdeti szakaszban vannak, ám nem kizárt, hogy akár felvásárláshoz vezessenek − értesült a Reuters. A luxemburgi székhelyű, egy dán és egy svéd vállalkozó által 2003-ban alapított, ám nagyrészt Észtországban fejlesztett Skype-ot az eBay 3,1 milliárd dollárért vásárolta fel 2005-ben. Két éve azonban az eBay egy befektetői csoportnak eladta többségi Skype-részesedését, és azóta napirenden van a közel 125 millió aktív felhasználóval rendelkező netes telefoncég tőzsdei bevezetése − piaci vélemények szerint 3-4 milliárd dollárra értékelhetik majd a Skype-ot, annak ellenére, hogy a Facebook és a Google is előállt olyan szolgáltatásokkal, amelyek után már kevésbé számít egyedülállónak a Skype.

Az idei internetes IPO-k körül nagyon nagy a felhajtás idén − a legnagyobb kínai kapcsolatháló, a Renren például 57 százalékos emelkedéssel kezdett első tőzsdei napján szerdán, a LinkedIn pedig ugyancsak tegnapelőtt jelentette be, hogy 175 millió dollárt remél idei IPO-jából. Bár elemzők szerint óriási kölcsönös előnyökhöz jutna egymás felhasználóinak becsatornázásával mind a Facebook, mind a Skype, a két cégben az is közös, hiszen egyik sem rendelkezik a befektetők szemében hiteles bevételi forrásokkal és működő üzleti modellel: a Skype felhasználóinak több mint 90 százaléka nem fizető.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet