A kerítésen belül viszont a gyár vezetése nem tartja kívánatosnak a szakszervezet jelenlétét, hiszen a cégnél már működik üzemi tanács. A vállalatnál Párma Zsolt kezdte meg a szakszervezet megalakítását, s annak ellenére, hogy - mint mondta - a cégvezetés ellehetetlenítette kommunikációs és mozgási lehetőségét, immár 70 tagjuk van.
A Liga Szakszervezetek tavaly decemberben demonstrációt tartottak a gyár előtt, követelve az alapvető munkavállalói jogok biztosítását az autógyártónál. Az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőség többször is folytatott már vizsgálatot a gyárban, s legutóbb tavaly novemberben határozatban büntette meg a részvénytársaságot. A munkavállalók úgy vélik, hogy a Suzuki könnyen fizeti ki a büntetéseket, mivel számára ez látszik az olcsóbb megoldásnak.
(Nszab. jan. 14., 4. old., MN jan. 14., 2. old.)
