BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar Suzuki: a mi szakszervezetünk, egy buszban

A gyár parkolójában, egy autóbuszban alakították meg pénteken szakszervezetüket az esztergomi Suzuki gyár dolgozói. Tihanyi Tamás, a Magyar Suzuki Rt. marketingigazgatója úgy nyilatkozott: a munkavállalók szabadidejükben azt tesznek, amit akarnak.

2006. január 16. hétfő, 08:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kerítésen belül viszont a gyár vezetése nem tartja kívánatosnak a szakszervezet jelenlétét, hiszen a cégnél már működik üzemi tanács. A vállalatnál Párma Zsolt kezdte meg a szakszervezet megalakítását, s annak ellenére, hogy - mint mondta - a cégvezetés ellehetetlenítette kommunikációs és mozgási lehetőségét, immár 70 tagjuk van.

A Liga Szakszervezetek tavaly decemberben demonstrációt tartottak a gyár előtt, követelve az alapvető munkavállalói jogok biztosítását az autógyártónál. Az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőség többször is folytatott már vizsgálatot a gyárban, s legutóbb tavaly novemberben határozatban büntette meg a részvénytársaságot. A munkavállalók úgy vélik, hogy a Suzuki könnyen fizeti ki a büntetéseket, mivel számára ez látszik az olcsóbb megoldásnak.
(Nszab. jan. 14., 4. old., MN jan. 14., 2. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet