BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kontingensosztás kenőpénzért?

Már Budapesten is nyomoznak a hatóságok a Németországban 2004 áprilisa óta zajló SoKo-akciók keretében.

2006. január 5. csütörtök, 08:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Népszabadság értesülése szerint december 8-án a Budai Központi Kerületi Bíróság "fontosabb ügyben intézkedésre jogosult hivatalos személy által folytatólagosan elkövetett vesztegetés" gyanújával előzetes letartóztatásba helyezte a gazdasági tárca egyik háttérintézménye, a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal egyik volt munkatársát. A gyanúsított, aki állítólag szeptember óta nem dolgozik a hivatalban, a gyanú szerint az elmúlt öt évben 10-30 ezer forint közötti összegekért, valamint kisebb-nagyobb értékű ajándéktárgyakért adott ki kontingentált munkavállaláshoz szükséges igazolásokat vállalkozásoknak. A szóban forgó gazdasági bűnügy - amelynek keretében 1500 magyar munkást csempésztek olcsó munkaerőként Németországba, majd illegálisan foglalkoztatták őket a hús- és a fémfeldolgozó iparban - a 2004. április 27-én megindított SoKo-Pannonia és az egy évvel későbbi SoKo-Bunda akciók alapja. Ezekben több mint 50 magyar cég ellen indítottak eljárást a német hatóságok azzal a váddal, hogy nem feleltek meg a munkavállaló kiküldetéses foglalkoztatásáról 1989-ben megkötött államközi egyezménynek. A vád szerint a munkásokat kiküldő cégek nincsenek bejegyezve, vagy ha mégis, semmiféle gazdasági tevékenységet nem folytatnak. A vádat az érintett cégek és a kormányszervek is cáfolták. A meggyanúsított cégvezetők közül többekkel szemben időközben megszüntették az eljárást. Az akció keretében a SoKo-kommandók a Legfőbb Ügyészség utasítására, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) közreműködésével Magyarországon is nyomoztak. Ennek eredményeként derült fény a GKM háttérintézményében vélelmezett korrupcióra. (Nszab, 1., 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet