BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júliusra vége a türelmi időnek - jön a büntetés

Januártól szigorított, 30 ezertől 20 millió forintos bírságra számíthatnak azok a cégek, amelyek alkalmazottjaikat színlelt szerződéssel foglalkoztatják, hogy mentesüljenek az adó és járulékterhek megfizetésétől.

2006. január 3. kedd, 07:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A munkáltatók fél év türelmi időt kapnak a szerződések átminősítésére, addig csak figyelmeztetnek, de nem bírságolnak a munkaügyi ellenőrök. Új dolgozót azonban már csak alkalmazásának megfelelő szerződéssel foglalkoztathatnak.
A nemrég közzétett irányelvek szerint a munkaviszonyban dolgozókra a többi között jellemző, hogy munkaidejüket, a munkavégzés helyét foglalkoztatójuk határozza meg, míg a vállalkozó kizárólag termék vagy szolgáltatás teljesítésére vállal kötelezettséget, munkája az adott cégnél nem folyamatosan ismétlődő.
Másodlagos minősítő jegyek is segítik a színlelt szerződések kiszűrését. Ilyen feltétel például, hogy a munkavállaló a munkáltató utasítása szerint köteles dolgozni, az utasítás munkaviszonyban a munkavégzés minden fázisára, elemére kiterjedhet. Megbízásnál és különösen vállalkozásnál az utasítási jog az előállítható termékre, szolgáltatásra és nem a munkavégzés részleteire vonatkozhat. Munkaviszonyban a munkavégzés időtartamát, a munkarendet és a munkaidőt is a foglalkoztató határozza meg, vállalkozási és megbízási jogviszonyban viszont a megbízó kizárólag a feladat elvégzésének határidejét állapítja meg. (NSZ 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet