BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tüntetés a Suzukinál

A szigorú munkakörülmények és a szabadságok nem megfelelő kiadása miatt demonstrált a Liga Szakszervezet tegnap az esztergomi Suzuki gyár mellett. Azért szervezték ők a megmozdulást, mert a gyárban nem működik a szakszervezet. A gyár dolgozói nem vettek részt a megmozduláson.

2005. december 2. péntek, 08:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gaskó István, a szakszervezet elnöke szerint tudomásuk van róla, hogy a gyárat már négyszer büntették meg az utóbbi időben a rossz munkakörülmények miatt. Szerinte túl kevés a kiszolgálóhelyiség, kevés a mosdó, a dolgozók nem kapják meg a szabadnapokat, túlórára kényszerítik őket és nem adják ki a szabadságukat sem. A Liga Szakszervezet szórólapokat osztogatott 'a mi autónk, a mi munkavállalónk' szlogennel, Tihanyi Tamásnak, a cég kommunikációs igazgatójának pedig egy petíciót adtak át, amelyben azt kérték, hogy teremtsenek normális munkafeltételeket minden dolgozónak. Tihanyi elmondta, hogy a beruházásoknak köszönhetően a felsorolt problémák már részben megoldódtak. A Népszabadság úgy értesült, hogy az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi felügyelőség Komárom megyei kirendeltsége a napokban ellenőrzést tartott a gyárban. Megállapították, hogy 13 dolgozó esetében megsértették a rendkívüli foglalkoztatásra vonatkozó törvényt, tehát többet dolgoztatták őket, mint amennyire törvényes lehetőségük lett volna, 2111 dolgozó havi egy nappal kevesebb szabadnapot kapott, mint amennyi járt volna neki, 403 alkalmazottnak nem adták ki, 19-nek pedig pénzben váltották meg tavalyi szabadságát. (Nszab. 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet