Gaskó István, a szakszervezet elnöke szerint tudomásuk van róla, hogy a gyárat már négyszer büntették meg az utóbbi időben a rossz munkakörülmények miatt. Szerinte túl kevés a kiszolgálóhelyiség, kevés a mosdó, a dolgozók nem kapják meg a szabadnapokat, túlórára kényszerítik őket és nem adják ki a szabadságukat sem. A Liga Szakszervezet szórólapokat osztogatott 'a mi autónk, a mi munkavállalónk' szlogennel, Tihanyi Tamásnak, a cég kommunikációs igazgatójának pedig egy petíciót adtak át, amelyben azt kérték, hogy teremtsenek normális munkafeltételeket minden dolgozónak. Tihanyi elmondta, hogy a beruházásoknak köszönhetően a felsorolt problémák már részben megoldódtak. A Népszabadság úgy értesült, hogy az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi felügyelőség Komárom megyei kirendeltsége a napokban ellenőrzést tartott a gyárban. Megállapították, hogy 13 dolgozó esetében megsértették a rendkívüli foglalkoztatásra vonatkozó törvényt, tehát többet dolgoztatták őket, mint amennyire törvényes lehetőségük lett volna, 2111 dolgozó havi egy nappal kevesebb szabadnapot kapott, mint amennyi járt volna neki, 403 alkalmazottnak nem adták ki, 19-nek pedig pénzben váltották meg tavalyi szabadságát. (Nszab. 4. old.)
