Kártérítésre jogosultak a SoKo-ügyben érintett, Németországban dolgozó magyar cégvezetők. Egy jogerős határozat értelmében ugyanis a SoKo-kommandó nem bírálhatta volna felül a kint dolgozók hatósági igazolásait - mondta a Népszavának Tóth Boldizsár, a németországi munkaügyi razziákban érintett cégeket tömörítő munkacsoport vezetője. Mint mondta, a kommandó a magyar munkaügyi törvények be nem tartása miatt büntetett, noha ennek vizsgálata a két ország képviselőiből álló vegyes bizottság hatásköre. A Nürnbergi Társadalombiztosítási Bíróság határozatában leszögezi: sajnálatos, hogy a német hatóságok láthatólag figyelmen kívül hagyták a magyar hatóság kötelező jellegű észrevételeit. A bíróság szerint a munkavállalókat az illetékes magyar minisztérium engedélyével, az uniós jognak megfelelő társadalombiztosítási papírokkal küldték ki. (NSZ 4. old.)
