Kártérítést ítélt meg tizenegy, a 2004-es SoKo Pannonia-ügyben meghurcolt magyar munkás részére a Siegeni Járásbíróság - írja a Népszabadság. A lapnak az érintett magyar vállalkozásokat képviselő SoKo Munkacsoport vezetője beszámolt arról is, hogy az elmúlt hetekben több hasonló bírósági határozat is született. A Nürnbergi Társadalombiztosítási Bíróság például azért marasztalta el a német munkaügyi hatóságokat, mert semmibe vették a magyar egészségbiztosító igazolását, és nem hosszabbították meg egy cég dolgozóinak munkavállalási engedélyét. Ebben az eljárásban mondta ki először német bíróság, hogy a német hatóságok nem érvényteleníthetik önkényesen a hivatalos magyar igazolásokat. Az ítélet ugyanakkor károsnak minősítette a német gazdaság számára a németországi szerződéses munkavállalás szabályait rögzítő államközi egyezményt, leszögezte ugyanakkor, hogy a kárt csak növeli, ha a német állam további akciókkal próbálja meg kiszorítani a külföldi munkavállalókat. (Nszab. 1., 14. old.)
