BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megspórolhatják a tb-járulékot a Németországban dolgozó magyarok

2005. július 29. péntek, 08:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem kell tb-járulékot fizetniük a Németországban vállalkozási szerződéssel működő magyar cégeknek, ha dolgozóik rendelkeznek úgynevezett D/H 101-es igazolással - közölte az AOK Bayern Die Gesundheitskasse bajor egészségbiztosító. Ez azt jelenti, hogy a kiküldetésben lévő magyar munkavállalók a magyar biztosításuk alapján jogosultak a német ellátásra, míg azt az egészségbiztosító dönti el, hogy a szolgáltatásokat a dolgozók családtagjai is igénybe vehetik-e. Az állásfoglalás a SoKo-ügyekben érintett magyar vállalkozások szerint fordulatot hozhat az ellenük folyó németországi munkaügyi razziákban és eljárásokban. A változásra utal, hogy az elmúlt hetekben több cég korábban zárolt bankszámláját részben feloldották. A SoKo Pannonia és a SoKo Bunda akciók keretében 47 magyar cég ellen indult eljárás Németországban munkabérek visszatartása és elsikkasztása, tb-csalás, foglalkoztatási szabálytalanságok, adócsalás és uzsorabér-fizetés gyanújával. Nyolc államügyészségen 26 magyar vállalkozó ellen folyik büntetőeljárás. Az ügy rendezésére létrehozott német-magyar kormányközi vegyesbizottság augusztus 3-án tartja következő ülését Budapesten. (Nszab. 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet