BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszmilliós bírságot is kaphat a "visszaeső" munkáltató

2005. július 29. péntek, 08:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

December 24. ünnepnappá válása is szerepel a Munka törvénykönyvének módosításáról szóló javaslatok között, valamint az, hogy az édesanyáknak ne lehessen felmondani, ha a gyes mellett munkát vállalnak - közölte Batiz András kormányszóvivő. A kormány szerdán első olvasatban nyolc módosító indítványt tárgyalt meg. A tervezet foglalkozik többek között a teljesítménykiigazítás intézményével is, amely garantálja majd, hogy a munkáltató ne tudjon visszaélni teljesítménybérezés esetén. A feketén történő munkaerő-kölcsönzés visszaszorítása érdekében pedig garanciális szabályok kerülnek a munka törvénykönyvébe. A munkaügyi ellenőrzési törvény tételesen szabályozná a munka- és pihenőidő nyilvántartását és a részmunkaidős foglalkoztatást, ezek mellett szigorodnának a munkaügyi ellenőrzés szabályai is. A bírság felső határa "visszaeső" munkáltatónál akár 20 millió forint is lehet. Négy kategóriába sorolják a munkanélkülieket annak alapján, hogy mennyi segítséget igényelnek a munkába álláshoz. Azoknak, akik alkalmasak önálló munkakeresésre, csak információkat biztosítanak majd. (NSZ 3. old., MH 6. old., NG 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet