BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közszféra: csak 2-3 százalékos béremelés várható

Az áfaváltozások miatt csökkenő inflációnak köszönhetően a kormány mindössze 2-3 százalékos bruttó béremeléssel számol jövőre a közszférában - mondta tegnap az Európai Uniós pénzügyminisztereinek (Ecofin) tegnapi brüsszeli találkozóján Veres János.

2005. július 13. szerda, 08:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyminiszter ezt azzal indokolta, hogy az alacsonyabb infláció nyomán egy ilyen mértékű béremeléssel is szinten tartható az idei reálbér-emelkedés. Veres egyébként megerősítette a hétfőn napvilágot látott hírt, amely szerint az Európai Bizottság (EB) rövidesen napokban publikálandó jelentésében elfogadja az államháztartási hiány mérséklésére tett magyar intézkedéseket. A pénzügyminiszter hozzátette: Budapest és Brüsszel között nincs vita a magyar költségvetési folyamatok alakulásáról, az EB is tarthatónak véli a célt, hogy a magyar államháztartási hiány az idén ne lépje túl a GDP 3,6 százalékát. (NG 3. old., MH 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet