A pénzügyminiszter ezt azzal indokolta, hogy az alacsonyabb infláció nyomán egy ilyen mértékű béremeléssel is szinten tartható az idei reálbér-emelkedés. Veres egyébként megerősítette a hétfőn napvilágot látott hírt, amely szerint az Európai Bizottság (EB) rövidesen napokban publikálandó jelentésében elfogadja az államháztartási hiány mérséklésére tett magyar intézkedéseket. A pénzügyminiszter hozzátette: Budapest és Brüsszel között nincs vita a magyar költségvetési folyamatok alakulásáról, az EB is tarthatónak véli a célt, hogy a magyar államháztartási hiány az idén ne lépje túl a GDP 3,6 százalékát. (NG 3. old., MH 3. old.)
