BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis kellenek magyar szakemberek Németországba

2004. október 11. hétfő, 07:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zöld utat a lengyel, a cseh, a magyar vállalkozóknak, zöld utat a lengyel, a cseh, a magyar munkavállalóknak - követelik Németországban a vállalkozói képviseletek, amelyek nemrég még épp a keleti olcsó munkaerő bevándorlása miatt aggódtak. Az IFO gazdaságkutató intézet legfrissebb tanulmánya szerint az újonnan csatlakozott közép-kelet-európai országokból elenyésző számban érkeztek vállalkozók, vagy munkások, és a legcsekélyebb jele sem tapasztalható annak, hogy ezen csoportok tömegesen átvándorolnak Németország területére. A dokumentum ugyanakkor leszögezi: Németországnak létfontosságú, hogy üzemeiben egyre nagyobb számban vállaljanak munkát külföldiek. Különösen a volt NDK területét sújtja munkaerőhiány, a keleti régióból az elmúlt években mintegy másfél millióan távoztak a nyugati országrészbe.(MH 1., 9. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet