BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kényszer hozza vissza a munkába az idősebbeket

2004. október 8. péntek, 08:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hazai munkaadók kerülik az 50 éven felüliek felvételét - derül ki a GKI felméréséből. A cégek harmada kifejezetten fiatalokat alkalmaz, s ötödük csak akkor ad munkát 45 éven felülinek, ha nem talál mást. A 45-49 évesek foglalkoztatása 70 százalék felett van, de az 55-59 éveseknél ez az arány nem éri el a 40 százalékot. A 45 évnél idősebbek alkalmazásában várhatóan csak az jelent majd áttörést, amikor a demográfiai mutatók romlása miatt lesznek kénytelenek felvenni őket a munkáltatók. A számítások szerint a 2010-es évektől drámai méreteket ölt majd a fiatalabb korosztályok létszámának csökkenése. (MH 10-11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet