BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miből lesz több munkahely?

2004. október 1. péntek, 07:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alig szán többet a kormány munkahelyteremtő támogatásokra a következő évben, mint idén - derül ki a jövő évi költségvetési javaslat a Magyar Hírlap által ismertetett változatából. A munkahelyteremtést elsősorban a közterhek mérséklésével és különböző kedvezményekkel ösztönöznék. Kedvezményt kapnának a gyesről, vagy gyedről visszatérő anyákat, valamint a pályakezdőket, illetve az 50 év felettieket foglalkoztatók. Szakértők ugyanakkor úgy vélik: a kedvezményekkel nem teremtődnek új álláshelyek. Az ellenzék tegnap felhívta a pénzügyminiszter figyelmét arra: megsértette az államháztartásról szóló törvényt azzal, hogy nem terjesztette a parlament elé a jövő évi költségvetési törvényjavaslatot. Draskovics Tibor azzal védekezett, hogy a jogszabály nem rendelkezik arról, ha nem választási évben változik a kormány. (MH 1., 9. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet