Az Országgyűlés önkormányzati bizottsága javaslatot nyújt be a polgármesterek és önkormányzati képviselők jutalmazásának maximálásáról. A javaslat szerint az adható jutalom évi mértéke nem haladhatná meg a polgármester illetményének, illetve tiszteletdíjának hat havi összegét. (NSZ 3. old.)
