Tavasz óta munkaügyi hajsza folyik a magyar cégek és munkavállalóik ellen Németországban. Az áprilisban indult akciók során a német hatóságok házkutatásokat tartottak, iratokat foglaltak le, és már van olyan vállalkozás, amelyet illegális munkaerő-közvetítés és foglalkoztatás, valamint tb-csalás miatt első fokon el is marasztaltak. A német követség szerint nincs szó "boszorkányüldözésről", pusztán arról, hogy a hatóságok gyanúja szerint néhány magyar állampolgár feltehetően visszaélt a két ország közt fennálló üzemimunka-vállalási egyezménnyel, és német közvetítőirodákkal összejátszva hamis munkaszerződésekkel magyar munkavállalókat juttattak ki Németországba. Az ellenőrzések egyébként szóba kerültek Schröder kancellár legutóbbi budapesti látogatásán is, és a német illetékesek akkor folyamatban lévő ügyek gyors lezárását és az akciók felfüggesztését ígérték. (MH, 9. old.)
