A Magyar Televízió (MTV) Zrt.-nek nincs vezető tisztségviselője - derül ki a cégbíróság másodfokú, jogerős ítéletéből. E szerint a jelenlegi ügyvezető alelnök, Medveczky Balázs - törvényi engedély hiányában - annak ellenére sem tekinthető vezető tisztségviselőnek, hogy az alapító okirat felhatalmazása alapján látja el az elnöki jogkörbe tartozó feladatokat.
A köztévé az MTI híradását követően első hivatalos reakciójában az ítélet közlése ellen emelt szót. Az MTV ugyanis többszöri kérése ellenére sem kapta meg korábban a rá vonatkozó "ítéletet", majd a másodfokon meghozott jogerős döntésről is csak a sajtóból értesült.
Abszurdnak nevezte a kialakult helyzetet az MTV-t felügyelő kuratórium elnökhelyettese. Lapunk megkeresésére Balogh László kifejtette: a cégbíróság és az ítélőtábla sem tudott szinkront találni a kétharmados médiatörvény és a gazdasági törvény (gt) között. Bár a gt szerint valóban helytálló a másodfokú ítélet, az MTV Zrt. mint gazdasági társaság nem marasztalható el az eddigi elnökválasztások sikertelenségéért, már csak azért sem, mert a köztévé vezetőjét nem a zrt., hanem a kuratórium választja a médiatörvény alapján.
Információink szerint az MTV kuratóriumi elnökségében az SZDSZ-es és MSZP-s delegáltak azt tervezik, hogy felügyelőbiztos kinevezéséért folyamodnak a cégbírósághoz, ez azonban további kérdéseket is felvet. A bírósági ítélet ugyanis 30 napos határidőt szabott meg a köztévé számára, hogy helyreállítsa a törvényes állapotot, a 90 napos felhatalmazással rendelkező felügyelőbiztosnak pedig semmi más feladata nem lenne, mint a törvényes állapot helyreállítása. Márpedig egy személyben a felügyelőbiztos nem választhat elnököt a köztévé élére. A legújabb tévéelnöki pályázat menetrendje szerint pedig a jelentkezők közül szeptember közepén állít elnökjelöltet a tévékuratórium elnöksége, akinek kinevezéséhez a civil delegáltakkal kiegészült nagykuratórium kétharmados jóváhagyása szükséges.
