Piaci hírek szerint a Magyar Televízió (MTV) Zrt. visszaadja a Sonytól kapott hd-kamerákat, mert a köztévé nem teljesítette a használathoz szükséges bartermegállapodást. A hírt viszont cáfolta a köztévé, mint megtudtuk, a Sonyval kötött együttműködési szerződés értelmében a nagy felbontású kamerákat csak akkor kell visszaadni, ha a jövő februárban lejáró kontraktusban foglalt vállalásainak nem tesz eleget. Eszerint az MTV reklámmegjelenéseket biztosít a Sonynak, a társaság ezért öt kézikamera-készlettel fizet, amelyeket már előre a köztévé rendelkezésére bocsátott.
A hirdetések közreadása mindeddig nem a köztévén múlt: a Sony ugyanis még nem használta fel a szerződésben biztosított reklámozási lehetőséget. A megállapodás részleteit illetően az MTV-nél érdeklődésünkre közölték: a kamerákat akkor kell visszaadniuk 2010. február végéig, ha a Sony egyetlen reklámjának sugárzását sem kéri a televíziótól, ám ebben az esetben is nagyjából egy éven át térítésmentesen használhatta az eszközöket a köztévé.
A Napi információi szerint nem befolyásolja lényegesen az MTV hd-sugárzással kapcsolatos terveit az sem, ha a Sony-kamerákat esetleg vissza kell majd adni, hiszen a hosszú távú tervekben a nagy felbontású képi anyagok gyártásához képest kis tételről van szó. A hd-gyártásra való átállás több milliárd forintos műszaki beruházást igényel, a Sonytól kapott eszközök pedig csak néhány műsor igényeit tudják kielégíteni.
