BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mind kevesebbet nézik a köztévéket

2009. október 27. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Négy év alatt csaknem ötödével csökkent a közszolgálati televíziók közönségaránya - derül ki az ORTT-hez tartozó Alkalmazott Kommunikációtudományi Intézet tanulmányából. A Magyar Televízió és a Duna Tv részesedése a nézők tévézéssel töltött idejéből a 2004-es 19,1 százalékról mostanra 15 százalékra mérséklődött - derül ki a Magyarországi médiapiaci körkép 2008 című anyagból. A trend viszonylag töretlen, csak 2006-ban emelkedett (0,8 százalékkal) a köztévék részesedése. Három évvel ezelőtt az MTV és a Duna Tv átmenetileg megfordította a kereskedelmi adók 2005 óta tartó térnyerését, ám azóta ismét nőtt a kereskedelmi csatornák részesedése: 2007-re 79,7, 2008-ra pedig 81,4 százalékra emelkedett.
Jóval nagyobb az előnye a kereskedelmi médiának a hirdetők szempontjából legértékesebbnek tartott, 18 és 49 év közötti korosztályban, ebben az összehasonlításban már 2004-ben is 81,4 százalékkal vezettek, ami a múlt év végére már 86,4 százalékra nőtt. Ebben a szegmensben a tévé előtt töltött időnek már öt éve is csak a 14 százaléka jutott a közmédiumokra - ez mostanra 8,8 százalékra esett.

Economx
Economx
Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet