BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A világháló lehet a médiapiaci favorit

2009. október 13. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei második félévben az internetes reklámpiacon számítanak növekedésre a legtöbben az Ipsos hirdető cégek, médiaügynökségek és médiatulajdonosok felső vezetőinek megkérdezésével összeállított Médiabarométere szerint.
A magyarországi médiapiacon az év első hat hónapjában tapasztalt jelentős mértékű visszaesés után az Ipsos Zrt. felmérésében azt vizsgálta, hogy a piaci szereplők szerint ez az időszak volt-e a mélypont vagy további lassulásra lehet számítani.
Míg az online hirdetésekre fordított összeg a felmérésben részt vevő cégvezetők 70 százaléka szerint nőni fog az év második felében az első hat hónaphoz képest, a megkérdezettek több mint fele vár bővülést az országos földi sugárzású televíziók és a kábelcsatornák esetében is. Az országos tévécsatornák teljesítményével kapcsolatos kérdés azonban megosztotta a válaszadó cégvezetőket, ugyanis relatíve magas (30 százalék) azoknak az aránya is, akik szerint az év második felében csökkenni fog az országos televíziók hirdetési bevétele.
A legnagyobb arányban a napilapoknál és a rádióknál elköltött hirdetői összegek visszaesésére számítanak a médiapiaci cégvezetők: az előbbi médiumtípusnál a válaszadók 56, míg az utóbbinál 52 százaléka vár csökkenést. A nyomtatott sajtó esetében a magazinpiachoz kötődő várakozások a legkedvezőbbek, a válaszadók 40 százaléka számít stagnálásra. A médiapiaci cégek vezetőinek többsége (48 százaléka) azt várja, hogy az indoor reklámokra költött összeg csökkenni fog a második félévben.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet