Nem maradnak munka nélkül a Reggel megszűntével (NAPI Gazdaság, 2005. november 7., 4. oldal) azok a korszerű nyomdai berendezések, amelyeket azért vásárolt és helyezett üzembe tavaly (NAPI Gazdaság, 2004. augusztus 17., 5. oldal) az Axel Springer-Budapest Magyarország Kft. (ASM) érdekeltségében lévő kecskeméti Szilády Lapnyomda, hogy az újabb kapacitással kiszolgálja a múlt év októberében elindított országos napilapot – összegezte lapunknak Boros Gábor, a nyomda ügyvezető igazgatója.
A múlt év elején elkezdett és őszre befejezett, összesen több mint 1,5 milliárd forintba kerülő beruházás keretében azért is bővítették mintegy 3500 négyzetméterrel a nyomdát és szerelték föl új gépsorokkal, hogy kiszolgálhassák az ASM által indított Reggelt, amelyet kezdetben naponta mintegy 100 ezer, idén nyár végére, ősz elejére pedig átlagban 85,5 ezer példányban nyomtattak.
Kétségtelen, hogy szinte egyik napról a másikra kapacitásfölösleg keletkezett azzal, hogy bejelentették a Reggel utolsó számának megjelentetését, ám már aznap estétől – a régieket félretéve – az új gépsorokon nyomtattak az ASM által megjelentetett összesen kilenc megyei napilapból ötöt, valamint a Világgazdaság és a Vasárnap Reggel című országos lapokat. Ez a váltás azzal az előnnyel jár, hogy valamennyi megyei napilap minden egyes oldala színes lehet, amit várhatóan értékelnek majd a hirdetők is. Jelenleg naponta összesen 180-200 ezer példányban készülnek itt a napilapok, a régi nyomdagépeket – az esetleges többletmunkákra számítva – egyelőre megtartja a cég. Persze középtávon azzal is számolnak, hogy értékesítik a jelenleg nem használt nyomdai berendezéseket – jegyezte még meg Boros.
