Befejeződött a nyomozás a szekszárdi Városi Televízió (VTV) Kht. korábban leváltott igazgatójának ügyében - erősítették meg lapunk információit a Szekszárdi Rendőrkapitányságon. G. Gábort - a vizsgálat megállapításai szerint - sikkasztással gyanúsítják, ezért a rendőrség vádemelést javasol a városi ügyészségnek. A nyomozóhatóságnál elmondták, korábban egy feljelentés nyomán már vizsgálódtak az ügyben, ám a tisztázatlan tulajdonviszonyok miatt akkor megtagadták a nyomozást. Később - egy panasz nyomán - a Tolna Megyei Főügyészség mégis elrendelte azt.
A VTV Kht.-t 1996 augusztusában 30 millió forint jegyzett tőkével hozta létre a helyhatóság. A város a társaság 65 százalékos üzletrészét politikai felhangoktól sem mentes vita után még 2000 nyarán eladta a Bekker Béla többségi tulajdonában lévő PAL-COM Kft.-nek, míg a cég 5-5 százalékos üzletrészét a SÉD Nyomda, illetve a Tarr Kft. vásárolhatta meg. Ezzel egy időben a Kht. ügyvezető igazgatói teendőinek ellátásával G. Gábort bízták meg. A PAL-COM Kft. a megszerzett üzletrészt 2000 szeptemberében a PAL-COM + Plusz Kft.-be apportálta. (A PAL-COM + Plusz Kft. tulajdonosai annak alapításakor a PAL-COM Kft. és Bekker Béla volt, ám üzletrészeiket 2000 novemberében eladták a Színvonal 2002. Kft-nek.)
Ezzel egy időben - mint a PAL-COM + Plusz Kft. egyszemélyes tulajdonosa - a Színvonal 2002. Kft. visszahívta tisztségéből a társaság egyik ügyvezetőjét, Bekker Bélát. Ezt követően bírósági eljárásokkal tarkított vita kezdődött a cég tulajdonviszonyairól. G. Gábort is visszahívták 2001 júliusában ügyvezetői tisztségéből, majd felszólították a kht. székhelyének, iratainak, könyvelésének, ingóságainak, illetve a televízió archívumának átadására. Ezzel egy időben a város felbontotta a céggel kötött műsorszolgáltatási szerződést. Az ügyvezetőt most azzal gyanúsítják, hogy azt követően tett jognyilatkozatot kiegyenlítve ezzel a cég hiteltartozásait, miután fölmentették állásából. Az immár teljesen vagyontalan VTV Kht. ellen egyébként időközben felszámolási eljárás kezdődött.
K. Zs.
