Az Egyesült Államokban kiadott magazinok reklámbevételei áprilisban 1,5 milliárd dollárra rúgtak, ami éves szinten 2,5 százalékos visszaesést jelent - tudósít a Mediapost a Publishers Information Bureau adataira hivatkozva. A reklámoldalak száma 10,8 százalékkal, 20,3 ezerre csökkent. A reklámpiaci besszért az intézet elsősorban a ruházati és a technológiai szektort tartja felelősnek, ám szerinte ahhoz hozzájárult a kiskereskedelmi, a pénzügyi és az ingatlanágazat is. Egyedül a gyógyszeripar és maga a média mutatott fokozott érdeklődést a reklámozás iránt.
Néhány jól meghatározott piaci célcsoportnak szóló lap ellenállni látszik az általános trendnek. A Cosmogirl egy év alatt 32 százalékos, az ESPN 27 százalékos, a Sports Illustrated 12 százalékos bevételnövekedést produkált. A technológiai lapok viszont a többi kiadványnál is látványosabban megszenvedték a reklámpénzek elapadását: a Wired hirdetésekből 58, a Yahoo! Internet Life 51 százalékkal kevesebbet gyűjtött össze.
Az év első negyedévében az amerikai napilapokhoz befolyó reklámpénz 9,7 milliárd dollárra rúgott, ami 6,2 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban - idézi az Editor and Publisher a Newspaper Association of America előzetes kutatási eredményeit. A munkaerővadász-hirdetések volumene 38,4 százalékkal, mintegy 1 milliárd dollárra zuhant, az apróhirdetési bevételek visszaesése 13,6 százalékos. A napilapok legnagyobb hirdetői, a kiskereskedők viszont csak 0,8 százalékkal reklámoztak kevesebbet, mint egy évvel korábban, így 4,6 milliárd dollárral járultak hozzá az összesített bevételekhez.
(NAPI)
