BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végelszámolásból felszámolás alá került az Agrimédia

Felszámolásba csúszott át az Agrimédia 1999 októbere óta tartó végelszámolása. A cég ügyét korábban perek hátráltatták, ami valószínűleg közrejátszott a fizetésképtelenség megállapításában és a felszámolás elrendelésében. Az Agrimédiát egykor még a Népszabadság Rt. alapította, hogy vidéken konkurenciát teremtsen az Axel Springernek lapjainak. Később a Postabank és a Láng Holding is beszállt a cégbe, azonban végül felhagytak a veszteségesnek bizonyuló próbálkozással.

2002. május 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Felszámolásba csúszott át az Agrimédia Kiadó és Nyomdaipari Kft. végelszámolása. A bíróság márciusban jelölte ki a felszámoló Pátria Consult Kft.-t a társasághoz. A döntés óta eltelt rövid idő miatt Merkné Karámos Ágnes felszámolóbiztos egyelőre nem kívánt részletekbe bocsátkozni a cég helyzetét illetően. Mint mondta, munkájukat az is nehezíti, hogy a korábbi vezetők közül már senki sincs a társaságnál.
Az Agrimédia 1994-ben alakult azzal a céllal, hogy vidéken konkurenciát teremtsen az Axel Springer vidéki napilapjainak. A társaságot még a Népszabadság Kiadó Rt. hozta létre, amely később kisebbségbe került az Agrimédiában. Az Agrimédia 1999 októberében került végelszámolás alá, azt követően portfóliója folyamatosan fogyatkozott.
Az Agrimédia terjeszkedésének első állomása Heves és Békés megyében volt. Az itt alapított lapok előbb a Népszabadság belső mellékleteként jelentek meg. A következő lépésként Nógrád és Jász-Nagykun-Szolnok megyében támasztottak az Axel Springernek konkurenciát. A lassan több száz millió forintra rúgó veszteség ellentételezésére a Népszabadság partnereket keresett, az üzletben tulajdont szerzett a Láng Kiadó Rt. és a Postabank is (NAPI Gazdaság, 2000. április. 25., 5. oldal). A tulajdonosok azonban továbbra sem tudták fellendíteni a vidéki lapok olvasottságát, ezért túladtak azokon. A Békés Megyei Nap, amelyet helyi cégek segítségével adnak ki, önálló lett (NAPI Gazdaság, 2000. március 28., 9. oldal). A Heves Megyei Nap előbb önállósodott, majd megszűnt. A Jászkun Krónikát megvásárolta a Szabad Föld Kiadó Rt., és eladta az Axel-Springernek. A cég vagyonaként tartották számon még a cikkszolgálatot, amelyet szintén értékesítettek, így a társaság kiürült. Az Agrimédia végelszámolását néhány per késleltette; nagy valószínűséggel ezek csúsztatták felszámolásba a céget. A legutolsó leadott, 1999-es mérleg szerint a cég addigra mintegy 100 millió forintos negatív saját tőkét halmozott fel.
H. Gy.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet