BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az NBC-nek nyereséget hoz az olimpia közvetítése

2002. február 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Business Week írása szerint az egyesült államokbeli NBC televíziós társaság 545 millió dollárt fizetett a 2002-es téli olimpia közvetítési jogaiért, és 2,3 milliárd dollárt a következő háromért (2004 nyár, 2006 tél, 2008 nyár). A téli olimpiát közvetítő három NBC tévécsatorna (CNBC, MSNBC és az NBC) a 375,5 órányi közvetítésre jutó reklámidőért 720 millió dollárt kasszírozott - tudósít a The New York Times. Ez a bevétel mintegy 40 százalékkal magasabb annál, mint amennyit a CBS szedett be a naganói olimpia közvetítésekor 1998-ban és bőven fedezi az NBC összesen mintegy 645 millió dollárnyi kiadását (ez tartalmazza a közvetítési jogok árát is). A szeptember 11-i terrortámadások és a gazdasági visszaesés jelentősen befolyásolták a helyzetet: enélkül a csúcsidőben 600 ezer dolláros 30 másodperces spot árnál többet is el lehetett volna érni. A tévések most az amerikaiak patriotizmusától várják a nézőszám növekedését. (A 2000-es sydneyi nyári olimpián a reklámozók csalódtak az NBC rendkívül alacsony csúcsidős nézettsége miatt.) A Gamesbids.com szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság úgy határozott: a recesszió miatt nem az idén, hanem csak 2005-ben ítélik oda a 2010-es és a 2012-es játékok közvetítési jogait. Az NBC mindent megtesz azért, hogy a képernyők elé csalogassa a reklámok szempontjából legfontosabb 18-34 éves korosztályt - írja a USA Today. A partik és roadshow-k mellett az MTV-n is reklámozza az eseményt.
(NAPI)

Reuss Ágnes
Reuss Ágnes

Ez is érdekelhet