BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Májustól indulna a GTV

Május elsején várhatóan mégis elindul a premierrel hosszú ideje vajúdó Gazdasági Televízió (GTV). A több tízmilliós befektetéssel létrehozandó tévécsatorna többnyelvű gazdasági hírműsorokat és felzárkóztató, illetve továbbképző távoktatási programokat ígér. A GTV adása kódolatlan lesz. A tévé cégében tőkeemeléssel újabb tulajdonosi átrendeződés ment végbe.

2002. január 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várhatóan május elsején indul a Gazdasági, Szakképzési és Oktatási Televízió (GTV) Rt. műsora - mondta lapunknak Bács Zoltán, a cég igazgatótanácsának tagja, a távoktatási program igazgatója.

A cégben jelentős átrendeződés ment végbe, így ma már 92 százalékban egyetlen - meg nem nevezett - tulajdonoshoz tartozik a társaság, míg a fennmaradó részen több részvényes osztozik - tudatta Bács. A tulajdonosváltást tőkeemelés kísérte, ám a GTV illetékese nem kívánta elárulni ennek összegét; az alaptőke korábban 20 millió forint volt. (A legújabb tulajdonosváltásnak és a tőkeemelésnek még nincs nyoma az elektronikus cégbírósági adattárban. A mostani hatályos cégkivonat szerinti tulajdonosok az Incognito Holding Kft., a német Mario Pollack, a kanadai Mikael Prydz, valamint - 30 százalékban - Birta János, a társaság elnök-vezérigazgatója.) A televíziót Bács elmondása szerint több tízmilliós befektetéssel indítják. Ilyesmiről már korábban is volt szó, akkor információink szerint (NAPI Gazdaság, 2001. május 8., 1. oldal) 500 ezer német márkát költöttek stúdiótechnikára. Legelőször 2000 elején merült fel a GTV indításának terve (NAPI Gazdaság, 2000. március 18., 1. oldal), de - többszöri halasztás után - néhány hónapja úgy látszott, hogy ez végleg lekerült a napirendről. Az Országos Rádió- és Televízió Testület (ORTT) vissza is vonta a cég műsorszolgáltatási engedélyét. Számos kérdés még nem dőlt el a televízió életében, így az sem, hogy milyen csatornákon sugározzák majd az adásokat, annyi azonban már biztos, hogy a GTV adása kódolatlan lesz. Bács elmondta: élő kapcsolatuk van a leendő partnereikkel és az indulásig minden engedélyt megszereznek, így az ORTT-ét is. (Lapunk kérdésére az ORTT-nél úgy nyilatkoztak, hogy nincs szerződésük a GTV-vel.) Bács szerint a GTV pár éven belül gazdaságosan működhet.
Kezdetben munkaidőben, mintegy nyolc órában, később pedig a tervek szerint 24 órában sugároz majd a televízió. Az üzleti hírek a munkaidő alatt félóránként, más adásidőkben óránként jelentkeznének. Az információk és a műsor online változata elérhető lenne a GTV jelenleg fejlesztés alatt lévő honlapján is, később archívumot is létrehoznának. A cég nem száll be a reggeli műsorok versenyébe, ám esténként egyórás híradót tervez, napközben pedig a friss információkat azonnal adásba küldenék. A műsorstruktúrában a többnyelvű gazdasági hírek mellett helyet kapna a távoktatás is. Ez részben felsőfokú képzés lenne, részben kisebbségek középfokú interaktív multimédiás képzésének televíziós oldalát jelentené. A műsorstruktúrát még alakítják - fejtette ki Bács. A tervek szerint a GTV önállóan, a belvárosi stúdiójában gyártja majd a műsorokat, de együttműködik oktatási központokkal is. Cégbírósági információnk szerint időközben megalakult a GTV Stúdió Szolgáltató Kft., amelyről a cég vezetői ígéretük szerint később adnak információt. A kft. tulajdonos-ügyvezetője Gál Zoltán, társtulajdonosa a Sat-Text PR Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
V. Gy. Zs.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet