Reprostúdiót hoz létre a Dabasi Nyomdában a nemrég megalakult Bite & Byte Stúdió Digitális Reprodukciós Szolgáltató és Kereskedelmi Kft. - tudta meg a NAPI Gazdaság. Az egység a nyomdai tevékenységek előkészítését végzi. A 3 millió forint törzstőkéjű cég tulajdonosa az osztrák Martin Werner Tripolt, valamint Cik Zoltán jugoszláv és Rigó Gábor osztrák állampolgárok. A reprostúdiók gyakran nyomdától függetlenül működnek, a Bite & Byte tulajdonosai azonban úgy vélték, szükségük van a nyomda kapcsolatrendszerére. A cég elsősorban Ausztriából, Németországból és Magyarországról vár megrendeléseket, osztrák kiadókkal már folynak tárgyalások. Tripolt elmondta lapunknak, hogy a befektetés összege körülbelül 2,5 millió osztrák schilling, ami a számításai szerint a legkorábban három, legkésőbb hat év múlva térül meg.
(NAPI)
