BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivégzés helyett fogamzásgátló

Fogamzásgátlót etetnek az ausztrálok a kengurukkal, hogy ne kelljen lemészárolniuk nemzetük szimbólumait.

2006. augusztus 23. szerda, 09:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hamarosan a fűhöz kevert fogamzásgátlóval próbálják meg megfékezni a kenguruk szaporodását az ausztrál főváros körül. Az állatok az elmúlt öt év száraz időjárása miatt a sűrűbben lakott övezetek közelébe húzódtak, és ezzel az állatok elütése miatt bekövetkező autóbalesetek legfőbb okozójává váltak.

Ausztráliában jelenleg 57 millió kenguru él, ami a lakosság számának majdnem háromszorosa, az állatok fogyasztják a mezőgazdasági terményeket és versenyben vannak az emberekkel a vízkészletek felhasználásában is. Populációjuk szabályozásának egyetlen eszköze egyelőre a vadászat, amit a környezetvédők nem néznek jó szemmel. „Mégsem járja, hogy öldössük nemzetünk szimbólumait” – összegezte egyikük álláspontjukat.

A születésszabályozás békésebb formájának bevezetésére nem a mostani az első kísérlet: korábban próbálkoztak a hím kenguruk ondóvezetékének elkötésével, illetve a nőstényeknél hosszú hatású fogamzásgátlók alkalmazásával, ám eredménytelenül.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet