Hamarosan a fűhöz kevert fogamzásgátlóval próbálják meg megfékezni a kenguruk szaporodását az ausztrál főváros körül. Az állatok az elmúlt öt év száraz időjárása miatt a sűrűbben lakott övezetek közelébe húzódtak, és ezzel az állatok elütése miatt bekövetkező autóbalesetek legfőbb okozójává váltak.
Ausztráliában jelenleg 57 millió kenguru él, ami a lakosság számának majdnem háromszorosa, az állatok fogyasztják a mezőgazdasági terményeket és versenyben vannak az emberekkel a vízkészletek felhasználásában is. Populációjuk szabályozásának egyetlen eszköze egyelőre a vadászat, amit a környezetvédők nem néznek jó szemmel. „Mégsem járja, hogy öldössük nemzetünk szimbólumait” – összegezte egyikük álláspontjukat.
A születésszabályozás békésebb formájának bevezetésére nem a mostani az első kísérlet: korábban próbálkoztak a hím kenguruk ondóvezetékének elkötésével, illetve a nőstényeknél hosszú hatású fogamzásgátlók alkalmazásával, ám eredménytelenül.
