Vasutas alapossággal vizsgálja ki a MÁV Zrt. a Balatonmáriafürdőnél vasárnap hajszál híján elkerült frontális ütközést - mondta Kavalecz Imre a MÁV Zrt. szóvivője az MTI-nek. A két személyvonat száz méterre állt meg egymástól, összesen körülbelül ezer ember utazott rajtuk.
Kavalecz elmondta: valószínűleg annak a mozdonynak a vezetője hibázott, amelyik a tilos jelzés ellenére kihajtott a balatonmáriafürdői állomásról, s szerelvényét csak az automatikus vészleállító (szakszerűen: vonatbefolyásoló) rendszer fogta meg. Az MTI kérdésére, hogy a MÁV miért nem tájékoztatta korábban a közvéleményt az esetről, Kavalecz azt felelte: vasárnap közleményben már jelezték, hogy műszaki okok miatt késnek a vonatok az adott szakaszon.
