BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hősként temették el „a hóhért”

Szívszorító temetési szertartáson búcsúztatták el hívei a Kambodzsában csak „a hóhérként” ismert egyik utolsó pol potista vezért, Ta Mokot.

2006. július 24. hétfő, 10:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tűzijáték-petárdák durranása, több száz ember hangos jajveszékelése és sirató éneke adta meg az alaphangját a napokban meghalt Ta Mok felravatalozásának.

Az 1,7 millió ember haláláért és az egész kambodzsai társadalom megnyomorításáért felelős vörös khmerek egyik alvezére a napokban halt meg 82 éves korában a börtönkórházban, ahol arra várt, hogy felelősségre vonják az ultrabalos, maoista mozgalomban a hetvenes-nyolcvanas években elkövetett bűneiért. A nép körében az egyik legelvetemültebb gyilkosnak tartott, s ezért „a hóhér” becenéven ismert Ta Mok ravatalát egykori harcostársai keresték fel, köztük egy férfi, aki mindkét lábát elvesztette a harcokban.

Mint a Reuters tudósítása szerint elmondta, örökké hálás marad vezérének azért, hogy tolókocsit kapott tőle. Ta Mok sírja mindössze három kilométerre lesz a rendszer névadójáétól, Pol Potétól. Rokonai sötétkék öltözékben temették el – a kambodzsai nemzeti zászlóval kibélelt koporsóban –, amely a buddhista szertartások szabályai szerint biztosítja tiszta reinkarnációját. A kambodzsai lakosság többsége azt szerette volna, ha a bírósági eljárás nyomán felelősségre vonták volna tetteiért.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet