Szuvat Liptapallop, a sportügyeket felügyelő miniszterelnök-helyettes állítólag kormányfő kegyeiben akart járni azzal, hogy a bajnoknő érmét idő előtt hazavitte és megmutatta neki - írja az Index.
Liptapallop az őt ért bírálatokra elmondta, Udomporn Polsak súlyemelőnő valódi aranyból szerette volna az érmet, így ő hazahozta az eredetit, hogy saját pénzén tömör aranyból egy hasonmást készíttessen a versenyzőnek. A kormány teljesíti Thaiföld első női olimpiai aranyérmesének azt a vágyát is, hogy főhadnaggyá nevezi ki a királyi hadseregben, emellett több mint 370 ezer dolláros pénzjutalomat kap.
