BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elvitték az olimpikon aranyérmét

Élesen bírálták a thaiföldi miniszterelnök-helyettest hazájában, mivel hazavitte Udomporn Polsak női súlyemelő olimpiai aranyérmét Athénból.

2004. augusztus 18. szerda, 09:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szuvat Liptapallop, a sportügyeket felügyelő miniszterelnök-helyettes állítólag kormányfő kegyeiben akart járni azzal, hogy a bajnoknő érmét idő előtt hazavitte és megmutatta neki - írja az Index.
Liptapallop az őt ért bírálatokra elmondta, Udomporn Polsak súlyemelőnő valódi aranyból szerette volna az érmet, így ő hazahozta az eredetit, hogy saját pénzén tömör aranyból egy hasonmást készíttessen a versenyzőnek. A kormány teljesíti Thaiföld első női olimpiai aranyérmesének azt a vágyát is, hogy főhadnaggyá nevezi ki a királyi hadseregben, emellett több mint 370 ezer dolláros pénzjutalomat kap.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet