A két alapító, a Ferencvárosi Torna Club és az egyesület akkori számlavezető pénzintézete, a Polgári Bank Rt. terve az volt, hogy a nyílt részvénytársaság támogassa az FTC utánpótlás-nevelését és segítse olyan sportolók megvásárlását, akiknek a megszerzésére a klubnak egyébként nem lett volna pénze. A Fradi Befektetési Rt. a pénzéért cserében azt kérte, hogy a sportolók játékjoga rendelkezési jogának értékesítéséből keletkező nyereségen osztozhasson az egyesülettel. A kezdeti lendület akkor tört meg először, amikor az egyesület összenőtt az akkor Torgyán József által vezetett agrártárcával. 1999 januárjában az FVM ellenőrzése alatt álló Tartalékgazdálkodási Közhasznú Társaság 66,7 százalékos részvénycsomag birtokába került. Majd júliusában az MKB Értékpapír és Befektetési Rt. 150 millió forinttal megemelte a Fradi Befektetési Rt. alaptőkéjét, s így többségi tulajdont szerzett. Később Torgyán ment és a Fotex jött, s akkor az új befektető azt akarta, hogy játékosokkal kapcsolatos minden jog kerüljön át az időközben FTC Rt.-re keresztelt labdarúgócéghez. Így tavaly év végén a Fradi Rt. a végelszámolás mellett döntött. Mint azt a Magyar Tőkepicaban a végelszámoló hétfőn közzétette, a cég megszűnését kimondó bírósági határozat megjelenését követően tájékoztatják a részvényeseket a tulajdoni viszonyoknak megfelelő vagyonrész kifizetésének eljárásáról.
