A 100 milliós japán törzsközönség bánatosan vette tudomásul, hogy kedvenc állatkájuk várhatóan utoljára lép színre, hiszen már több mint 50 éve, összesen 28 filmben riogatta főként Tokió lakosait. A filmet készítő Toho stúdió nyilatkozatai szerint ezen 50 év tapasztalatait kívánják mozijukban kamatoztatni, ahol 10 szörnyeteg is fellép Godzilla korábbi kalandjaiból. Ezek között lesz az X szörny, amely New York, Shanghai, Sydney és Párizs városában randalíroz majd, amíg helyre nem teszik.
