A történet igazándiból 1991-ben kezdődött, mikor a két cég megegyezett a jelükként szolgáló almáról és nevükről, hogy azt mikor és melyik cég használhatja. Ám most, hogy a számítógépes cég elindította iTunes internetes zenei szerverét a zenekiadó jogászai úgy vélekednek, hogy ezzel egyoldalúan felbontotta a megegyezést az Apple Computer. Előzetesként utóbbi cég úgy vélekedik, hogy az ügymenetet inkább a kaliforniai bíróságon kellene lefolytatni, s nem pedig Angliában, majd hozzátették még, hogy az 1991-es megegyezés szerint az Apple Computer az adatátvitelhez kapott jogot, melybe beletartoznak a zenei fájlok is.
