BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Urániumcsempész bukott le a magyar határon

Urániumot akart becsempészni Magyarországra az a férfi, akit az ukrán határőrök tartoztattak le kedden - jelentette az AP hírügynökség.

2004. február 25. szerda, 08:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ukrán határőrség szóvivője közlése szerint a férfinél 450 gramm sugárzó anyag volt, de arról nem érkezett jelentés, hogy dúsított volt-e az uránium. A lebukott csempész vallomása szerint egy benzinkutnál adták át neki a csomagot, azzal hogy fizetség fejében hozzá át magyar területre. Az urániumot szerinte fogorvosi célokra használták volna fel.
A NAPI Online kérdésére a magyar határőrség szóvivője úgy nyilatkozott, hogy nem tudnak az esetről.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet