A rendőrség nem találta meg Debuyser Lutze belga állampolgárt, aki tegnap két cseh rendőrt bántalmazott súlyosan, majd egy határőrt majdnem elgázolva BMW-jével, áttört a magyar-szlovák határon Rajkánál. A nagy erőkkel keresett férfi később egy tatabányai benzinkútnál tankolt, ahonnan fizetés nélkül távozott, ezután nyomát vesztették.
A Klubrádiónak nyilatkozó rendőrségi illetékes közölte: a sofőrt keresik, de a készültség szintjét csökkentették, mivel információik szerint Lutze sem külföldön, sem belföldön nem követett el bűncselekményt. Az engedély nélküli határátlépés nem bűncselekmény, hanem szabálysértés, csakúgy mint a fizetés nélküli tankolás tízezer forintos értékhatár alatt. A férfi ellen nem adtak ki nemzetközi elfogatóparancsot, s az is kiderült, hogy büntetlen előéletű. A magyar hatóságokat hivatalosan nem is értesítették a Csehországban történtekről.
