Az amerikai és ausztrál egyetemi űrkutatók szerint az egér-asztronauták várhatóan 2006-ban indulhatnak útra. A rágcsálók vélhetően öt hetet töltenek majd alacsony Föld körüli pályán, majd visszaejtőernyőznek a felszínre.
A Massachusetsi Technológiai Intézet szerint az egerek várhatóan értékelhető adatokkal tudnak szolgálni, hiszen hasonló körülmények között lesznek, mint az alacsony gravitációjú Marson majd az emberek.
