BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyűrűk Ura: A király visszatér lesz az év filmje?

Amerikában és Európa több országában tegnap volt, illetve ma lesz a Gyűrűk Ura trilógia befejező része, A király visszatér című film bemutatója.

2003. december 17. szerda, 10:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A darabot a New York-i Film Critics Circle az év filmjének kiáltotta ki a mozikritikusok és az USA-beli újságok és magazinok véleménye alapján. Az American Film's Institute pedig az év tíz legjobb filmje között tartja számon a J.R.R. Tolkien-átiratot. A forgalmazók szerint a több ezer moziban futó alkotás legalább egymilliárd dolláros bevételt hozhat. Sir Ian McCallen, a Gandalfot alakító színész korábban úgy nyilatkozott a Total Film című újságnak, hogy ha a trilógia utolsó része sem kapja meg a legjobb filmnek járó Oscar-díjat, úgy az akadémia "elismeri", hogy nem szívesen adományozza a szobrocskát új-zélandi rendezőnek.
Magyarországon január 8-án lesz a premier.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet