BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kávé helyett khat-levél

Az etiópiai kávétermesztők szorult helyzetben vannak, mivel bár korábban még 3 dollárt is fizettek a termény átvevői kilogrammonként, most az ár még az egy dollárt sem éri el - írta BBC.

2003. december 11. csütörtök, 11:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mivel nagyon sok farmer megélhetése a kávétól függ, látva rossz helyzetüket sokuk áttért az amfetamin-származékot tartalmazó (a legendás URH zenekar által Észak-Jemennel összefüggésben megénekelt) khat nevű növény termesztésére. Így az elmúlt öt esztendőben a kávétermesztéssel már háromezer éve foglalkozó ország kávéexportja a felére, mintegy 165 millió dollárra zuhant, míg a khat-termelés értéke a duplájára, 58 millió dollárra nőtt.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet