BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Levonnak-e a Fraditól 6 pontot? Tudják követni?

Tegnap többórás tanácskozás után kihirdették a május 30-án az Üllői úton történtek miatti ítéletet.

2003. november 27. csütörtök, 10:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Ferencváros csapatától 6 bajnoki pontot levont a fegyelmi bizottság, az FTC-nek ebben a bajnokságban három hazai mérkőzését zárt kapuk mögött kell megrendeznie - ezt a büntetést már letöltötte a csapat - ezen kívül pedig az FTC Rt.-nek 40 millió forintos büntetést kell fizetnie az MLL számára - írta sportforum.hu. (Korábban a fegyelmi bizottság már levont 6 pontot, amit később vissza is adott.)

Az indoklás szerint az 5. percben verekedés tört ki a lelátón, a 69. percben egy füstbomba repült a játéktérre, a 85. percben pedig üvegeket dobáltak az oldalvonal mellé a szurkolók. Ezen kívül a lefújás előtt már 500 néző volt az oldalvonal mellett a játéktér közvetlen közelében, a 180 biztonsági ember pedig kevésnek bizonyult a szurkolók feltartóztatásához, tehát az FTC Rt. rosszul mérte fel a mérkőzésben rejlő veszélyt. Ennek következtében a nézők a pályán a lefújást követően több játékost megvertek, és súlyosan bántalmazták Szentes Lázárt, a vendégcsapat vezető edzőjét. A találkozó lebonyolításáért Szeiler József, cégvezető-vezérigazgató felelt, aki a fegyelmi bizottság döntése szerint nem tett meg mindent azért, hogy a rendőrséggel megállapodás szülessen a találkozó biztosításáról.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet