Egy felmérés szerint június végéig 7,7 millió dalt vásároltak meg és töltöttek le a világhálóról szemben az eladott mintegy négymillió single CD-vel. Néhányan ugyan erre azt mondják, hogy manapság már egyre kevesebb "kislemez" jelenik meg, így a két adatból nem igazán lehet következtetéseket levonni. A zenekiadó cégek viszont éppen a csökkenő eladások miatt nem kívánnak single CD-ket a piacra dobni, a rajongóknak ugyanis kedvezőbb az, hogy 0,99 dollárért válogathatnak mintegy félmillió dal közül egyes internet szolgáltatónál.
Azért még nincs veszve semmi a kiadók részéről, amit az is bizonyít, hogy a legkeresettebb számokat még mindig CD-n vásárolják meg az emberek. A heti listát vezető számot ugyanis 6,9 ezer példányban értékesítették szemben a 4,7 ezer letöltéssel.
