A "pánikot" egyébként az okozta, hogy a németek által igen kedvelt Beck márka szállítása késett, és a helyi lapok az első oldalon hozták, hogy elapadt a németek kedvenc söre.
Bár a fogyasztás az év első félévében 4,4 százalékkal csökkent, júniusban a tavalyi év hasonló időszakához képest 9,3 százalékos bővülést tapasztaltak a szakemberek. A szövetség szerint amennyiben marad a kánikula, úgy az értékesítés az égig szökhet.
Németország a világ harmadik legnagyobb sörgyártója tavaly 12,888 milliárd liter sört állított elő, egy német évente 144 liter sört iszik meg.
