BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz hiány német sörből

A korábbi hírekkel ellentétben nincs veszélyben a német "sörkészlet" az egész Európát érintő forróság miatt - írja a CNN. A Német Sörgyártók Szövetsége szerint a nap 24 órájában, három műszakban dolgoznak a gyárak, sőt túlórákat, hétvégi munkát is bevezettek.

2003. augusztus 11. hétfő, 11:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A "pánikot" egyébként az okozta, hogy a németek által igen kedvelt Beck márka szállítása késett, és a helyi lapok az első oldalon hozták, hogy elapadt a németek kedvenc söre.
Bár a fogyasztás az év első félévében 4,4 százalékkal csökkent, júniusban a tavalyi év hasonló időszakához képest 9,3 százalékos bővülést tapasztaltak a szakemberek. A szövetség szerint amennyiben marad a kánikula, úgy az értékesítés az égig szökhet.
Németország a világ harmadik legnagyobb sörgyártója tavaly 12,888 milliárd liter sört állított elő, egy német évente 144 liter sört iszik meg.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet