A Volkswagen minden korábbinál több autót adott el 2010-ben, a 7,14 milliós értékesítés 14 százalékos növekedés 2009-hez képest - mondta a vállalat vezérigazgatója, Martin Winterkorn. A VW idén tovább erősít egyebek mellett az amerikai piacon: a detroiti autókiállításon mutatják be a külön a helyi igényekre fejlesztett Volkswagen Passat modellt. A BMW AG szintén jól teljesített tavaly: az egész évben 13,6 százalékkal, 1,46 millióra növelte eladott autóinak számát, amit idén az 1,5 milliós rekordszintre akar feltornázni. A cég közleménye szerint Kínában 86,7 százalékkal, 169 ezer darabra emelkedett az eladott BMW-k száma, az USA-ban 9,9 százalékkal adtak el több autót. A Daimler luxusautó-ágazata, a Mercedes-Benz 15 százalékkal, 1,17 millióra emelte eladásait 2010-ben, az utolsó negyedév 323,7 ezer autó eladásával rekordot hozott a vállalat történetében. A cégvezetés jó évet vár 2011-ben, ha ennek a növekedési tempónak a tartása nem is lehet reális cél.
