Jövő márciusban a genfi autószalonon mutatják be az első száz százalékban Romániában készülő Ford személygépkocsit, a kiskategóriás B-maxot. A típus sorozatgyártásának kezdetét 2011 végére, 2012 elejére ígéri a craiovai gyár vezetősége. Jelenleg a romániai üzem 3500 alkalmazottja Törökországból hozott alkatrészekből Ford Transit Connect autókat szerel össze. Az amerikai vállalat üzemében november végéig 8600 haszongépjárművet állítottak elő, alig többet, mint amennyi gépkocsit a francia Renault román leánya, a Dacia egy hét alatt gyárt. A mioveni gyárból tizenegy hónap alatt 312 ezer új autó gurult ki, 15 százalékkal több, mint az előző év hasonló időszakában. Az alacsony ára miatt népszerű Loganból szeptemberben gyártották az egymilliomodik darabot. Ezzel a román márka - a Financial Times szerint - a gazdasági válság szimbólumává vált. Eladási rekordot döntött a román fapados Spanyolországban, ahol 2010-ben már több mint 21 ezer Daciát értékesítettek, 145 százalékkal többet, mint 2009-ben. A korábbi 2,7 százalékról 4,6 százalékra növelte piaci részesedését Franciaországban is a román márka, ahol tavaly már 70 százalékkal több, közel 105 ezer Dacia talált gazdára.
A román autóipar teljesítménye 18 százalékkal bővült 2010 első tizenegy hónapjában, miközben a hazai újautó-eladások 18,3 százalékkal zuhantak az előző év azonos időszakához képest.
