BUX 139023.10 -0,34 %
OTP 44900 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Könnyen hűtlenek lesznek az okostelefon-használók

2010. november 29. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem lassul az okos telefonok piacának elképesztő növekedése, mégis nehéz dolga van a gyártóknak, mivel a felhasználók általában nem túl márkahűek - derül ki a GfK kutatásából. A felmérés szerint az okostelefon-tulajdonosok 56 százaléka nem elkötelezett jelenlegi készülékének márkája iránt. A felmérésben szereplő márkák közül egyedül az Apple iPhone-hoz ragaszkodnak hívei: 59 százalékuk hűséges a készülékéhez. "Az okostelefon-vásárlók a legjobb felhasználói élményt keresik, amire egyre nagyobb hatással van a platformra hozzáférhető programok és alkalmazások mennyisége és minősége" - véli Ryan Garner, a GfK vezető elemzője. Az európai, braziliai, kínai és amerikai piacon megkérdezett érintettek 37 százaléka tervezi, hogy legközelebb a mostaninál jobbat vesz. A harmadik negyedben éves összehasonlításban majdnem megduplázódott az eladott okos telefonok forgalma, az év egészére pedig 50 százalékos növekedést valószínűsít a Gartner it-tanácsadó cég, szemben az általános mobilpiac 30 százalékos bővülésével.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet