BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezár a 130 éves kolozsvári sörgyár

2010. november 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bezárja a közel 130 éve alapított kolozsvári sörgyárat a SABMiller-csoporthoz tartozó Ursus Breweries - jelentette be csütörtökön a vállalat elnöke, Gary Whitlie. A döntés nyomán a dolgozók többségétől, összesen 150 személytől megválik az üzem, ők végkielégítést és szakmai továbblépéshez szükséges segítséget kapnak - tette hozzá Whitlie. Az elmúlt másfél év alatt a román sörpiac 25 százalékkal zsugorodott, ami jelentős átszervezésre kényszerítette a vállalatot. Az április-szeptemberi időszakban a piacvezető Ursus bevételei 11 százalékkal csökkentek az előző év azonos időszakához képest - derül ki a cég közleményéből. A kolozsvári kereskedelmi kamara adatai szerint a SABMiller román leánya tavaly 285 millió euró forgalom mellett 7,5 millió eurós adózás előtti nyereséget könyvelhetett el. Az Ursus kolozsvári, temesvári, buzaui és brassói gyárában összesen 1700 alkalmazottat foglalkoztat. A vállalat országosan legismertebb terméke az Ursus sör volt, de portfóliójába tartoztak a Timisoreana, a Ciucas, a Stejar, az Azuga, a Redd's, a Peroni Nastro Azzurro, a Miller és Pilsner Urquell sörmárkák is.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet