BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fogyott jól a sör

2010. november 3. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb sörgyártója, a belga Anheuser-Busch InBev NV nettó nyeresége 7,2 százalékkal csökkent a harmadik negyedévben az egy évvel korábbihoz képest a nyugat-európai és észak-amerikai eladások visszaesése miatt. Az árbevétel 4,5 százalékkal mérséklődött. Az EBITDA-eredmény ugyanakkor 11 százalékkal, 3,54 milliárd dollárra nőtt, majdnem elérve a MarketWatchnak nyilatkozó elemzők várakozását, a bruttó profitráta pedig 53,9 százalékról 55,7 százalékra kúszott fel. Az AB InBev egészen kicsivel, 106,7 millió hektoliterre bővítette az eladott sör mennyiségét. Brazíliában 13, Kínában és Oroszországban nyolc százalékkal értékesítettek több sört, az Európában és Észak-Amerikában 4-4,5 százalékkal visszaeső forgalom egyik oka elemzők szerint a magas munkanélküliség.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet