BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkevadászatra indul az Erste

2009. október 1. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint egymilliárd eurós részvénykibocsátást fontolgat piaci kapitalizációja alapján Ausztria legnagyobb pénzintézete, az Erste Bank - írta a Bloomberg magukat megnevezni nem kívánó, az ügyhöz közeli forrásokra hivatkozva. A pénzintézet legalább négy bankkal, köztük a korábbi kibocsátásainál is közreműködő Goldman Sachsszal és a JP Morgan Chase-szel folytat tárgyalásokat. Az Erste egy állami mentő csomag részeként már részesült 1,2 milliárd eurónyi gyorssegélyben és az év végéig várhatóan további 1 milliárdnyi hibrid tőkét (a tőke és az adósság jellegzetességeit egyaránt mutató instrumentumot) kap a kormánytól. Ezenfelül a bank - amelynek kelet-európai lányai komoly profitvisszaesést voltak kénytelenek elkönyvelni - 540 millió eurót vont már be másodlagos részvénykibocsátással.
Az Erste fő gondja továbbra is a feltőkésítettség hiánya, jelenlegi, 5,25 százalékos tőkemegfelelési mutatója alapján ugyanis bőven van még hová javítania - szögezte le Cristina Marzea, a Bank of America elemzője. Minden állami pénzben részesült pénzintézetről előbb-utóbb elkezdenek terjedni a nyilvános tőkeemelésről szóló pletykák, de a piaci híreszteléseket nem vagyunk hajlandóak kommentálni - jelentette ki Michael Mauritz, az Erste szóvivője. A legnagyobb francia banknak számító BNP Paribas, illetve a legnagyobb olasz pénzintézet, az UniCredit egyaránt ezen a héten jelentették be összesen 12 milliárd eurónyi tőkeemelési terveiket.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet