BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól öltözött negyedév a H&M-nél

2009. szeptember 24. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A svéd Hennes & Mauritz Group (H&M) 3,46 milliárd svéd korona adózás utáni nyereséggel zárta üzleti éve augusztus 31-ével véget ért harmadik negyedévét, szemben a megelőző év azonos időszakában elért 3,3 milliárddal. A négyszázalékos profitnövekedés mellett a ruházati lánc értékesítési bevételei 13 százalékkal, 23,5 milliárd koronára nőttek (áfa nélkül), helyi devizákban számolva 3 százalékos volt a növekedés, úgy, hogy augusztusban 3 százalékos volt a visszaesés. Utóbbit a társaság közleménye azzal magyarázza, hogy a recesszió, illetve a nyomában járó gyenge tavaszi eladások miatt túl óvatosak voltak és nyárra eleve kevesebb holmit rendeltek meg beszállítóiktól. A H&M elégedett volt az olyan új piacain mutatkozó forgalommal mint Kína, Japán vagy Oroszország, ugyanakkor megjegyezte, hogy számos piaca halványan teljesített, külön is megemlítve Spanyolországot, Franciaországot, illetve az USA-t. Az üzleti év első három negyedévében a nyolc magyarországi H&M-üzlet 217 millió svéd korona bevételt ért el a közlemény szerint.
A világ harmadik legnagyobb divatáruházlánca augusztus végén 1840 üzletet mondhatott magáénak szerte a világon, ez bő kétszázzal több az egy évvel korábbinál. A mostani eredményekkel egy időben azt is bejelentették, hogy az idén a tervezett 225-nél több, mintegy 240 üzletet nyitnak meg, jövő ősszel pedig az Egyesült Királyságban beindítják az online értékesítést.

Szabó Márta
Szabó Márta
Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet