A Szlovákiában letelepedő magyar cégek ügye csak a magyarországi médiumokban téma, a szlovák sajtó számára ez gyakorlatilag ismeretlen terület. Azt sem lehet pontosan felmérni, hogy a 2004-es szlovák adóreformokat követően hány magyar társaság érkezett az országba, ilyen adattal a gazdasági minisztérium sem rendelkezik. Érdekes, hogy még olyan jelentős, határ menti városban, mint Révkomárom sem szembeszökő a magyar cégek jelenléte, amiből arra lehet következtetni, hogy ha érkeztek is a magyar oldalról, akkor azok döntően kis kft.-k. Ezért arról sem lehet számot adni, hogy esetleg megfordult volna a trend, azaz érződik-e a magyar cégek távozása. Erre egyébként a feszült politikai helyzetet leszámítva semmi okuk sincs, hiszen a Fico-kormány érdemben nem nyúlt az adórendszerhez, maradt az egykulcsos, 19 százalékos nyereségadó. Természetesen vannak jelentős, meghatározó fontosságú magyarországi társaságok is Szlovákiában, ezek közül a két legjelentősebb a Mol (a Slovnaft tulajdonosa) és az OTP, bár az utóbbi visszaszorulóban van, mivel eredeti terve ellenére nem sikerült bekerülnie az öt legnagyobb szlovák kereskedelmi bank közé.
